Koho si vybrat na výstavbu základové desky a kde ušetřit?

Rozhodnutí na základě ceny

Mnohdy se zákazník při výběru stavební firmy rozhoduje pouze na základě ceny. Odborníci se shodují, že tato cesta může být velice rychlou cestou do pekel. A to jak pro zákazníka, tak i pro stavební firmu. Nejlevnější na trhu může být pouze jeden, ale jak dlouho?

Během 20-ti let praxe jsme se naučili, že náklady na výstavbu základové desky jsou poměrně stejné. Jak to tedy dělají a proč jsou některé firmy levnější ?

Pokud Vám živnostenská firma nabídne základovou desku o desítky tisíc levněji je jasné, že někde musejí ušetřit. Zajímá Vás kde? Možná Vám odpoví článek, který odhalí nekalé praktiky stavebních firem zde.

 

Výhody živnostenské firmyživnostník

Je nutné si uvědomit, že živnostenská firma obvykle nemá silné finanční zázemí, nemá náročné mzdové náklady na technickou podporu, často nevlastní budovy ani drahou stavební techniku techniku.

O všechny tyto náklady Vám může základovou desku zlevnit, ale za jakou cenu ?

Živnostenská firma Vám možná dá písemnou záruku, ale za tři roky, kdy se projeví první závady, již nepřijede.Může to být tím, že živnostníci marodí, ale také třeba již ukončili své podnikání. Pamatujeme příklad, kdy klient z Hustopečí najal živnostenskou firmu na výstavbu svého domu. Uprostřed stavby se živnostníci pohádali a rozešli se. Zůstal pouze jeden, shodou okolností spolužák investora. Bohužel si najal dalšího podnikatele, aby mu vylil podlahy v domě investora a také mu zaplatil tučnou zálohu. Najatý podnikatel byl také zedník, ale podlahy věřte, opravdu neuměl. Po tom, co se podlahy zvlnily, nedokázal je již opravit. Investor zůstal s pokaženou podlahou dalších 6 měsíců a požadoval nápravu po živnostníkovi. Ten pro jistotu svého bývalého spolužáka tahal za nos a nakonec zmizel.

Než investor dokončil podlahy ve svém domě 1. jihomoravská stavební postavila 5 domů z toho 3 na klíč.

Už jsme se taky setkali s tvrzením dalšího klienta:

Raději jsem si najal živnostníka, protože si myslím, že mám tak větší jistotu.

Položte si otázku – onemocní-li živnostník, kdo stavbu dokončí? Nebo, vznikne-li mi škoda, kdo mi opravu špatně provedených prácí zaplatí? Co si kde vezmu?

Tady se dostáváme k první velké výhodě stavební firmy. Stavební firma vlastní silné finanční zázemí, nemovitosti (sklady,kanceláře..), rezervní fondy a také zákonné pojistné krytí, což v našem případě činní 20.000.000 Kč na jednu škodu.

Živnostenská firma si musí najmout stavební mechanizaci, což vyjde klienty dráž, než když použije stavební firma techniku vlastní. V případě nemoci živnostníka se může snadno stát, že již není nikdo, kdo by jej v jeho nepřítomnosti nahradil.

Práce na živnost přináší také jiné nevýhody a proto se také může stát, že podnikatel odejde do důchodu nebo se vrátí do trvalého zaměstnání. Přestane řemeslo vykonávat a v případě přístavby domu, změny stavby domu a podobně jej již nemusíte sehnat. Kdo pak ponese záruku za Vaši stavbu?

Výhody stavební firmy

stavební firmaOproti výhodám živnostníků získává naše stavební firma slevy za velkoobchodní nákup materiálu, které následně přenáší na naše zákazníky. Kompenzujeme Vám tak náklady na režii firmy. Základová deska Vás tak vyjde výhodněji.

Na rozdíl od živnostenských firem máme k dispozici zaměstnance z různých profesí. Ať už se jedná o projektanty, statiky, autorizované inženýry máme obsazenu taky spoustu profesí jako jsou zedníci, vodaři, topenáři, tesaři, elektrikáři, obkladači, plynaři, pokrývači a mnohé další profese.

Zajímá Vás jak naše firma pracuje a co od nás můžete získat při výstavbě základové desky?

 

Pokud jste se přesto rozhodli vybrat si na stavbu základové desky konkurenci, poradíme Vám 7 tipů, na které si dát pozor, při výstavbě Vaší základové desky a Vy tak získáte ZDARMA praktický nástroj, jak si stavbu základové desky pohlídat a kde ušetřit na případných problémech.