Pozor na chyby v projektech a nekorektních nabídkách!

Každý týden nám v průměru projektový manažer hlásí 7 závažný chyb, které odhalil v projektových dokumentacích vytvořených externími architekty. Včasným odstraněním těchto chyb pak zákazníkům měsíčně ušetříme  statisíce, které by jiným firmám vyplatili na vícepracích!

Jste si jisti, že právě Váš projekt je v pořádku?

Obrovskou výhodou 1.JMS je zásada, že projekt smí kreslit pouze ten projektant, který již postavil min. 10 ks základových desek v terénu. Poskytujeme tak jistotu, že co nakreslíme to lze postavit. Navíc projekt nakreslíme tzv. fázi realizační dokumentace a vyřešíme tak všechny možné vícepráce a rizika z projektu předem.

Jak vypadá špatný projekt a tedy i prostor pro vícepráce na skutečném příkladu?

Nedávno nám jedna známá společnost stavící dřevěné domy zaslala projekt a žádost o nabídku na základovou desku. Po jejím prostudování se přišlo na to, že nesedí půdorys základové desky s jeho řezem. Jinými slovy, horní základová deska nesedí s jejími základy a tak by se dalo říci, že se jedná o dvě nezávislé stavby. Při dotazování zda je projekt opravdu myšlen vážně – bylo odpovězeno:

Určitě.

A právě tady se objevil zásadní problém.

PŮDORYS 1.NP

Nesedící projekt představuje spoustu řešení a tedy i prostoru pro vícepráce. Každá realizační firma zvolí jiné řešení a částky patřičně vyúčtuje. Ty firmy, které si této zásadní chyby nevšimnou (a v tomto případě jsme si toho všimli jediní ze 4 uchazečů o zákazku) do zakázky vstoupí, zahájí práce a najednou se zaseknou a přestanou pracovat dokud se problém nevyřeší. Nejen tedy, že chyby v projektu prodlužují termíny provádění díla, ale také není možné stanovit pevnou cenu předem, protože vstupujeme do oblasti jakýchsi odhadů.

Nesedící půdorys si můžete sami porovnat s tímto řezem domu.

ŘEZ A-A

Jak se však můžete vyhnout prodlužování termínu, zvyšováním ceny prostřednictvím víceprací nebo chybě v projektu která Vaši stavbu zastaví úplně?

základová deska rodinného domu 2014

Základová deska pro garáž vyrobena za 6 pracovních dní.

Pokud ještě nemáte projekt zpracovaný je možné Vám jej odborně zpracovat se zárukou u naší společnosti, více pod tímto odkazem. Patříte-li ke klientům s hotovým projektem, není nic jednoduššího než nám jej poslat prostřednictvím kontaktního formuláře. My Vám na základě projektu můžeme zpracovat cenovou nabídku a také Vám projekt řádně zkontrolujeme po technicko-výrobní stránce.

Za takovou kontrolu si běžný technický dozor účtuje 350 Kč/h práce, my tuto činnost svým klientům poskytujeme ZDARMA.

Zdá se Vám, že jsme stále dražší než konkurence? A jste si jisti, že to není trik?

Pak věnujte prosím pozornost článku o nekalých praktikách stavebních firem. Podvodné stavební firmy se těmito praktikami živí už řadu let a třeba Vám tímto článkem ušetříme 40 000 Kč jako našemu poslednímu klientovi, který se s nedůvěrou v tyto praktiky obrátil na nás.

Přečtením článku získáte:

  • přesné informace v čem spatřujeme rizika
  • a jak se takovým nekalým praktikám bránit
  • jak vyzrát na takovou praktiku

a to zcela zdarma.