100% základová deska

Začátkem léta jsme realizovali základovou desku pod dřevěný srub v Troubsku.

Betonování základové desky

Betonování základové desky

Jak to u tohoto druhu staveb bývá zvykem, bylo nutné dodržet potřebnou rovinatost základové desky na velmi přesné úrovni. Pokud totiž základová deska pod dřevostavbu, roubenku či srub někdo odflákne dochází k velmi nepříjemným problémům, jejichž konečným důsledkem může být velmi výrazné prodražení a prodloužení termínu výstavby.

Proto jsme se dobrovolně zavázali, abychom nejen dodrželi technické požadavky, ale naopak se dostali ještě pod nutnou hranici tolerance rovinatosti. A tento cíl se nám podařilo splnit. Rovinatost základové desky pod srub se povedla stlačit na opravdu pěknou hranici 6mm mezi nejvyšším a nejnižším bodem na celé desce. Po kontrole a přeměření základové desky firmou realizující horní stavbu bylo technikem vydáno jednoznačné stanovisko, že naše základová deska je 100% základovou deskou bez jakýchkoli chyb a nedodělků. “Již dlouho prý neviděl tak pěknou základovou desku.”

Zakladova_deska_pro_strub

Základová deska pod dřevěný srup v Troubsku léto 2016

Jako bonus bylo během stavby ušetřeno z původních předpokladů cca 12 tisíc korun, které si investor mohl ponechat ve své kapse na úhradu dalších fází výstavby. Sázka na jistotu se tak investorovi jednoznačně vyplatila a o pár dní později se již může kochat pohledem na krásný rostoucí srub.

Jak jste na tom Vy?

Hodláte riskovat svůj čas, peníze a nervy  nebo také vsadíte na jistotu a domluvíte si realizaci základové desky pod svoji dřevostavbu od nás?