100% základová deska pro dřevostavbu

Začátkem léta jsme realizovali základovou desku pod dřevěný srub v Troubsku. Vytvořit 100% základovou desku je pro tento druh staveb obzvlášť náročné.

Betonování základové desky

Betonování základové desky

U dřevostaveb je nutné dodržet potřebnou rovinatost základové desky, a to na velmi přesné úrovni. Pokud totiž základovou desku pod dřevostavbu, roubenku či srub někdo odbude,  dojde k velmi nepříjemným problémům. Jejich konečným důsledkem může být velmi výrazné prodražení a prodloužení termínu výstavby.

Proto jsme se dobrovolně zavázali, abychom nejen dodrželi technické požadavky, ale navíc se dostali ještě pod nutnou hranici tolerance rovinatosti. A tento cíl se nám podařilo splnit. Rovinatost základové desky pod srub se povedla stlačit na krásnou hranici 6 mm mezi nejvyšším a nejnižším bodem na celé desce. Po kontrole a přeměření základové desky firmou realizující horní stavbu bylo technikem vydáno jednoznačné stanovisko. Naše základová deska je 100% základovou deskou bez jakýchkoli chyb a nedodělků. Dle jeho slov „již dlouho neviděl tak pěknou základovou desku“.

100% základová deska - pro dřevěný srub

Základová deska pod dřevěný srub v Troubsku

Jako bonus bylo během stavby ušetřeno z původních předpokladů cca 12 tisíc korun. Ty si investor mohl ponechat ve své kapse na úhradu dalších fází výstavby.

Sázka na jistotu se mu tak jednoznačně vyplatila. O pár dní později se již mohl kochat pohledem na krásný rostoucí srub.

Jak jste na tom vy?

Hodláte riskovat svůj čas, peníze a nervy nebo také vsadíte na jistotu? Domluvte si realizaci základové desky pod svoji dřevostavbu od nás.