Oprava jedné HODNĚ špatně provedené základové desky domu naší konkurencí

Mimo výstavbu základových desek, tyto základové desky, základy a pasy také opravujeme. Je pochopitelné, že občas se nemusí stavební firmě vše podařit, ale někdy platí pravidlo:

„čeho je dost, toho je příliš“

A právě toto pravidlo platilo i u klienta, který si základovou desku pro dřevostavbu rodinného domu nechal zhotovit konkurenční firmou. Výsledek rozhodně nebyl valný:

  • křivé rovinatost až 5 cm,
  • propadené rohy,
  • odlupující se izolace,
  • obrovské díry mezi deskou a prostupy,
  • špatně uložené kari-sítě
  • ani jeden pravý úhel apod.
Jak špatně postavenou základovou desku rodinného domu opravit?

Ne, vždy je možné opravit každý nepovedený detail. Opravu svazuje její proveditelnost a také potřeby investora, které mohou být jak časové tak finanční. Finančně náročnější opravy si investor třeba nemůže vůbec dovolit.

Oprava základové desky se pak skládá z několika způsobů, které můžeme využít. Někde je potřeba základovou desku doplnit, přebednit a zabetonovat, někde zas je třeba brousit.

Pokud Vás trápí nekvalitně provedená základová deska, kontaktujte nás a my Vám již poradíme jak opravu provést, co s problémem dělat a jak navrátit základové desce domu její správnou funkčnost.

Jak oprava základové desky může vypadat?

Mnohdy levnější varianty opravy jsou broušení a fézování. Tyto metody však bez zkušeností a profesionální měření nemusí vždy dobře dopadnout.

Frézování základové desky

Frézování základové desky pro dřevostavbu

Broušení základové desky

Broušení základové desky

A že to není práce pro astmatiky dokazuje i toto video: