Je rozumné stavět základové desky svépomocí?

Pokud uvažujete o stavbě základové desky svépomocí, tyto informace jsou přesně pro vás

Co vám tento článek přinese ?

Tyto stránky vám sice nepřinesou postup, jak základové desky svépomocí stavět, ale najdete zde způsob jak ušetřit desetitisíce na nákladech, které vám základová deska může přinést. Plánujete-li stavět základovou desku svépomocí, následující řádky jsou právě pro vás.

rizika stavby domu svépomocíUrčitě se shodneme, že základová deska je nejdůležitější částí rodinného domu. Základová deska nese celý systém rodinného domu (obvykle jedno, dvě patra a podkroví). Je velmi důležité věnovat pozornost již při statickém navrhování desky a v žádném případě pak stavbu nepodcenit.

Dojde-li k poškození základové desky nesprávnou výstavbou zakládá se na velice vážné problémy, které v konečném důsledku mohou být doslova fatální.

Na internetu jistě narazíte na desítky postupů, jak základovou desku rodinného domu postavit. Máte-li schopné kamarády, strýce zedníka a hlavně spoustu času, pak určitě základovou desku postavíte také.

Ovšem za jakou cenu a za jaké riziko?

My tyto rizika známe moc dobře. A proto, jsme pro vás napsali tento jednoduchý článek. V první řadě chceme připomenout, že NIKDE není psáno: „Základová deska svépomocí bude vždy a za každých okolností nejlevnější.“ Navíc při neodborné výstavbě základové desky se může lehce stát, že dojde k posunu jedné stěny domu, rozjedou se stěny ztraceného bednění a tím může být zaděláno na vážné problémy. Nejhorší závadou je ta závada, která se odrazí  i na zbytku stavby. Příkladem mohou být:

prasklá omítka

5 mm prasklina omítky způsobená pracováním základové desky

  • popraskané omítky
  • opadaný strop
  • zkřížená okna a dveře
  • problémy s podlahou ve druhém patře a nejen to.

S těmito vážnými problémy přichází také nemalé náklady na opravu.

Přemýšleli jste již nad tím, jak případně tyto náklady na opravy zaplatit?

Vždy si doporučujeme klást otázku:

Opravdu jsme tak bohatí, že si toto riziko můžete dovolit?

Z pozice odborníků se ročně setkáváme asi s desítkou podobných případů. Stavebníci stavící svépomocí, pak často volají o radu a nakonec si nechávají poškození opravit odbornou firmou. Bohužel, cena za opravu není v případě stavby domu svépomocí ZADARMO. A to by si měl člověk před takovým rozhodnutím uvědomit.

Zlaté pravidlo v obchodě říká:

Ať vám za to někdo ručí !

Z výše uvedeného rčení jasně vyplývá, že bude nejlepším řešením, aby odpovědnost nesl někdo jiný. Ale kdo? Na tuto otázku pamatovali už naši zákonodárci a proto zavedli tzv. povinné pojištění podnikatelů. Toto pojištění se vztahuje na všechny podnikatele včetně velkých stavebních korporací. A musí být pojištěni všichni podnikatelé, pak rozdíly budou pouze v tomto pojištění. Zatímco lze předpokládat, že menší živnostník zvolí levnější  formu povinného pojištění, pak logicky bude též pojištění méně účinné než dražší stavebně-montážní pojištění, které má například sjednané i naše společnost.

V každém případě pojištění u podnikatelů většinou je, zatím co u osob stavící dům svépomocí tuto pojistku sjednat nelze.

V 1. jihomoravské stavební  jsou všechny případné reklamace klientům prováděné ZDARMA a v co nejkratším možném termínu, který závisí na způsobu rozsahu poškození. Protože každá reklamace nás stojí peníze, investujeme obrovské částky ročně do kontroly kvality našich prací a tak předáváme základové desky s minimálním rizikem.

Navíc jsou naše desky kryté finanční částkou až 20 000 000 Kč za škodu a každý klient stavící zbytek domu svépomocí získává u nás BONUS na krytí dalších rizik, který mu svěříme až po uzavření Smlouvy o dílo.

Pokud však stavíte základovou desku sami, počítejte že tyto někdy až statisícové náklady hradíte sami !

Shrneme-li celý článek zjistíme, že základová deska není částí domu, na které se vyplatí šetřit. Za tým odborníků s 20-ti letou praxí a s postavením téměř 40 základových desek měsíčně vám chceme poradit:

Chcete-li ušetřit na výstavbě svého domu šetřete jinde!

V rámci našich programů pomáháme svým věrným klientům ušetřit až desítky tisíc korun v průběhu celé výstavby a následně i potom. Ošizení a nekvalitní provedení základové desky se totiž NEVYPLÁCÍ.

Pokud máte zájem ušetřit, aniž byste cokoli zanedbali přečte si více o programu Vydělejte i vy na výstavbě vaší základové desky! Pokud i nadále přemýšlíte o stavbě základové desky svépomocí, vyžádejte si 7 tipů, které vám pomohou se stavbou svépomocí a stejně tak zkontrolují naši konkurenci.