Na co si dávat pozor, než podepíšete smlouvu a vyberete si stavební firmu Vašeho rodinného domu…

Co možná ani netušíte…

Aniž by jste to možná tušili, vězte, že stále existují samozvané stavební firmy, které pracují podezřelým způsobem a přesně vědí jak vaši domácnost připravit o desítky, až stovky tisíc korun. Daří se jim to stále dokola a zanechávají tak za sebou řady zoufalých klientů.

Nevěříte? Pak zvlášť pro Vás jsou tyto řádky důležité

Možná to zní jako hloupost, ale takové nebezpečí může číhat i na Vás a vaši rodinu, čtěte:

Paní Michaela si od nejmenované stavební firmy z Brna nechala zrekonstruovat svůj rodinný dům ve 3 etapách. Smlouvu na druhou etapu týkající se rekonstrukce střechy uzavřela 5.5.2010 a zaplatila paní jednatelce stavební firmy zálohu na materiál 210.000 Kč. Firma střechu začala rekonstruovat na přelomu června-července, kdy po pár dnech zedníci zmizeli a zmizela také paní jednatelka. Střecha zůstala ovšem otevřená. Střechu se nakonec podařilo zakrýt až majitelům domu dne 25.10.2010 za pomocí další, tentokrát již spolehlivé stavební firmy. Ano, čtete správně, střecha zůstala otevřená přes 3 měsíce a to bezdůvodně!

Mezi tím do domu neustále při deštích zatékalo, čímž docházelo k opakovanému rozsáhlému množení plísně a tím i poškozování celé stavby včetně vybavení interiéru a majetku. Paní Michaela s rodinou se obrátili opět na paní jednatelku avšak neúspěšně. Sama uvádí:

S jednatelkou navýše není možné komunikovat, nezdvihá nebo ještě častěji nám úplně típá telefonáty, velice málokdy zareaguje smskou nebo e-mailem, ale nikdy to, o čem píše nesplní, pořád jenom lže a slibuje. Na doporučené dopisy nereaguje vůbec.

(zdroj)

Tím to ale nekončí…

Paní Michaela nemá do dnešního dne zpět svých 210.000 Kč, ani náhradu za poničený majetek deštěm. Je rok 2015 a soudem není dodnes rozhodnuto. Paní Michaela získala velice krutou a drahou zkušenost, kterou se můžete poučit i Vy!

My jako 1. jihomoravská stavební jsme se setkali i s případy, kdy známý doporučil našemu klientovi skvělou stavební firmu. Ta mu způsobila takové škody, že jejich náprava nám zabrala celý měsíc.

Jak, že se takovému riziku bránit?

Možnosti jsou tři:

  1. Můžeme jen pečlivě studovat materiály a vybírat si firmu dále podle svého uvážení a podstoupit možnost tohoto rizika také.
  2. Můžeme si najmout odbornou firmu, která provede následný výběr stavební firmy za nás. Specializované poradenské firmy Vám už za 30.000 Kč  zařídí kompletní vyhledání vhodného dodavatele, dle vybraných kritérií. Výběr potrvá sice déle, ale bude profesionální. Otázkou pak bude, zda takto vybraný dodavatel bude vždy tím nejvhodnějším.
  3. Nebo můžete využít našeho odborného srovnání nabídek ZDARMA a rozhodnout se pak, který z dodavatelů Vaši stavbu provede.

Pokud Vás tento článek zaujal, přečtěte si Jak vyzrát na nekalé praktiky stavebních firem.

Korporace 1. jihomoravská stavební se rozhodla svým klientům nabídnout maximální bezpečí při výstavbě základové desky i celého projektu stavby rodinného domu. Jsme hrdým partnerem měst a obcí. Stavíme pro velké nadnárodní společnosti a bezpečnost výstavby je jedním z našich prioritních cílů.

Většina soukromých stavitelů si svou zranitelnost ani neuvědomuje. Přitom podobnou ochranu Vaší investice můžete kolem sebe vztyčit i Vy…

Na co si dávat pozor, než podepíšete smlouvu a vyberete si stavební firmu Vašeho rodinného domu Vás upozorní ZDARMA a to zcela NEZÁVAZNĚ náš kvalifikovaný projektový manažer – spojíte se s ním snadno prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře.

Ozvěte-li se ještě dnes, můžeme Vám s radostí garantovat všech 11 základních výhod.